PROGRAM DUSZPASTERSKI NA ROK 2020

JUBILEUSZ 30-LECIA PARAFII

PROJEKT NIKODEM cztery kolejne niedziele (od 2 do 5 niedzieli  Wielkiego Postu godz. 19.30) – spotkania, które mają nam przypomnieć znaczenie naszego CHRZTU

REKOLEKCJE SZKOLNE -23-25 marca – Słowo Boże głosi Ks. Tomasz Kozłowski

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: 2-4 kwietnia, czyli od czwartku do soboty przed NIEDZIELĄ PALMOWĄ. Słowo Boże głosi Ks. Dariusz Mateuszuk, były wikariusz naszej parafii

ODPUST PARAFIALNY obchodzimy w naszej parafii przez OKTAWĘ UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Tak jak w ubiegłym roku, codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędą się wieczory uwielbienia. We czwartek w oktawie pójdziemy DROGĄ ŚWIATŁA. W piątek w oktawie Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył  J.E. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, który po Eucharystii pobłogosławi KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.  Kaplica będzie czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego mamy nadzieję, że nie zabraknie osób chętnych do adoracji. Już niedługo będą wyłożone listy adoracyjne. Można będzie wybrać jedną godzinę w tygodniu swojego dyżuru adoracyjnego.

W niedzielę, 10 maja o godz. 11.00 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii Świętej

W sobotę 30 maja o godz. 18.00  J.E. Abp Edward Ozorowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W niedzielę 21 czerwca o godz. 12.30 odbędzie się główna Msza Święta jubileuszowa w 30-lecie erygowania naszej parafii. Eucharystię będą koncelebrowali kapłani, którzy 30 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie, w tym Ks. Jerzy Kolnier, wikariusz naszej parafii.

W niedzielę 28 czerwca na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętują 30-lecie swojego ślubu, czyli zawierali związek małżeński w roku powstania naszej parafii. Jubileusz parafii połączymy z ich jubileuszem.

Tego samego dnia o godz. 14.00 Eucharystię będzie celebrował w naszym kościele O. John Baschobora. Po Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najswiętszego sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

W tym roku nasza archidiecezja będzie obchodziła 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej. Z tej okazji odbędzie się peregrynacja Obrazu we wszystkich parafiach. W naszej wspólnocie parafialnej nawiedzenie Obrazu przewidziane jest dnia 29 września br.

Dnia 14 października  br. czeka nas bardzo ważne wydarzenie duchowe. Zawierzymy naszą parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i ogłosimy Chrystusa Królem. Do tego wydarzenia Wspólnota dla Intronizacji przygotowuje się od wielu lat. Akt oddania poprzedzą rekolekcje, przeprowadzone przez ojca redemptorystę od 11 do 14 X 2020 r.

Niedziela, V Tydzień Wielkiego Postu
Piąta Niedziela Wielkiego Postu