Obchody 3 Maja

Program uroczystości - 3 maja 2019r.:

- godz.13.30 - prezentacja multimedialna i prelekcja "Konstytucja 3 maja" Marek Kawczyński

- godz.14.00 - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z akompaniamentem fortepianu (Sylwester Trojanowski) na placu przed kościołem (uczestnicy otrzymają śpiewniki)

- godz.19.00 - koncert muzyki polskiej w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej (sopran) i Michała Dąbrowskiego (organy)

Małgorzata Trojanowska - śpiewaczka, laureatka konkursów wokalnych, stypendystka ministra kultury i dziedzictwa narodowego; jako solistka uczestniczy w festiwalach muzycznych, współpracuje z orkiestrami wielu filharmonii w kraju.

Michał Dąbrowski - organista, kompozytor, dyrygent; profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie wykłada organy, improwizację organową i grę liturgiczną; od wielu lat prowadzi chór SGGW w Warszawie. Jest organistą kościoła pw. Świętego Krzyża w Warszawie, skąd Polskie Radio w każdą niedzielę transmituje msze św.

Artyści wykonają utwory sakralne kompozytorów polskich, m.in: Stanisława Moniuszki, Franciszka Maklakiewicza, Mieczysława Surzyńskiego, Feliksa Nowowiejskiego.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białystok pn "Wysoki Stoczek - Wysoka Kultura". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne TAK w Choroszczy i Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.