ZAPRASZAMY  NA KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W NASZEJ PARAFII PRZEZ 6 KOLEJNYCH NIEDZIEL OD 11 KWIETNIA DO 16 MAJA 2021 r.  Spotkania będą się odbywały po  Mszy Świętej o godz. 18.00 w górnym  kościele.  Zapisy przez formularz zgłoszeniowy w zakładce formularze. 

W PONIEDZIAŁEK, 22 MARCA 2021 r. rozpocznie się KURS ALFA  ON-LINE. DZIĘKI TEMU KURSOWI MILIONY LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE PRZEMIENIŁY SWOJE ŻYCIE. CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ, CZYM JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO, POROZMAWIAĆ W MAŁEJ GRUPIE PRZYJACIÓŁ O RÓŻNYCH PROBLEMACH, KTÓRE CIĘ NUTRUJĄ, ZAPISZ SIĘ PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W ZAKŁADCE "FORMULARAE" PO LEWEJ STRONIE!!! NIE BEDZIESZ ŻAŁOWAŁ!!!

Od Środy Popielcowej zapraszamy na 30 dniowe rekolekcje MIESIĄC ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM. W zakrystii jest do nabycia podręcznik do codziennych rozważań. W Środę Popielcowa po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się wprowadzenie w rekolekcje. W każdą środę będzie transmitowana Msza Święta o godz. 18.00 z naszego kościoła. Nagranie kazania tematycznego o Świętym Józefie można będzie odtworzyć w dowolnym czasie na kanale YOUTUBE : ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE.  Zakończenie rekolekcji odbędzie się w UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, dnia 19 marca 2021r. o godz. 18.00. 

Jesteś kandydatem do Bierzmowania? Zobacz list Arcybiskupa (artykuł na dole).

Zapraszamy na transmisje internetowe Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 na YOUTUBE - kanał  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

DO PARAFII PRZYNALEŻĄ WSZYSCY KATOLICY ZAMIESZKALI NA JEJ TERENIE. Wyjątek stanowią tylko wojskowi z rodzinami, którzy wybrali przynależność do parafii personalnej (wojskowej). Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium parafii. Dlatego w zwykłej sytuacji, wszelkie formalności dotyczące udzielania sakramentów chrztu, I Komunii św., bierzmowania, małżeństwa oraz celebracji pogrzebu katolickiego są prowadzone zgodnie z przepisami Prawa Kanoniczego czyli wg zamieszkania w parafii.

Stąd bardzo ważna jest obecność wiernych podczas wizyty duszpasterskiej, jako potwierdzenie przebywania na terytorium parafii.Dobrym obyczajem jest, że nowi mieszkańcy naszej parafii zgłaszają w kancelarii fakt swojego zamieszkania. Można to uczynić również przez formularz na stronie intermetowej.

TRWAJĄ ZAPISY NA LISTĘ ADORACYJNĄ W RAMACH WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - ZAKŁADKA Z LEWEJ STRONY. POTRZEBA 168 OSÓB ( 7 dni x 24 godziny). Adoracja wieczysta POLEGA NA TYM, ŻE ZAPISUJEMY SIĘ NA KONKRETNĄ GODZINĘ RAZ W TYGODNIU I TRZYMAMY SIĘ TEGO TERMINU, ADORUJĄC CO TYDZIEŃ O TEJ SAMEJ PORZE. JEŻELI KTOŚ CHCE  ZREZYGNOWAĆ Z ADORACJI NA STAŁE , POWINIEN NAS O TYM POINFORMOWAĆ, ŻEBY KTOŚ INNY ZAPISAŁ SIĘ NA TĘ GODZINĘ. JEŻELI KTOŚ NIE MOŻE PRZYJŚĆ Z POWODU CHOROBY LUB INNEJ WAŻNEJ PRZYCZYNY, STARA SIĘ ZAŁATWIĆ ZASTĘPSTWO NA SWOJĄ GODZINĘ. KAPLICA JEST OTWARTA PRZEZ CAŁY CZAS. POMIESZCZENIE JEST MONITOROWANE. WCHODZĄC DO NIEGO ZGADZAMY SIĘ NA FILMOWANIE I ZAPIS NASZEJ OBECNOŚCI NA URZĄDZENIU REJESTRACYJNYM. 

JEŻELI CHCECIE PAŃSTWO ZGŁOSIĆ SIĘ DO PARAFII lub ZAPISAĆ SIĘ NA WIECZYSTĄ ADORACJĘ PROSIMY WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. ZNAJDUJE SIĘ ON PO LEWEJ STRONIE, W ZAKŁADCE FORMULARZE

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.