Artykuły, galerie fotografii i listy plików

4 - 11 XI 2023 R.

NIEDZIELA, 5 XI 2023 r.

24 X 2023 r.

SAMARYTANIE Z MARKOWEJ

Pielgrzymi z naszej parafii szli w jednej grupie z pielgrzymami z Parafii Wszystkich Świętych. Nasza asysta ministrancka służyła do Mszy Świętej w Krypnie na zakończenie pielgrzymki

Po wakacjach wznowiliśmy spotkania dla dzieci podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele i w oratorium św. O. Pio

  REO
Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy rozpoczęły się 25 IX 2022r.

W niedzielę 22 maja 2022 r. do grona ministrantów zostali przyjęci Antoni i Franciszek.

We środę, 25 maja 2022 r. przyjechał transport z instrumentem do naszego kościoła parafialnego. Organy, pochodzące z jednego z kościołów w Szwecji zostały prowadzone przez niemiecka firmę LADACH, a w Polsce przez Pana Mariana Majera. Montażem organów będzie zajmował się Pan Kamil Jankowski.

W każdy czwartek maja 2022 roku można było uczestniczyć w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH w plenerze.

We środę 20 kwietnia odbyła się Droga Światła w Oratorium św. O. Pio - szczególne misterium tajemnicy zmartwychwstania

W WIELKI PONIEDZIAŁEK ODBYŁ SIĘ NIEZWYKŁY KONCERT, A RACZEJ MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

3 NAJWAŻNIEJSZE DNI W ROKU

Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wybierano najpiękniejszą i największą palme

W sobotę, 12 III 2022 r. Bp Henryk Ciereszko ustanowił 60 lektorów i psałterzystów.

W niedzielę, 12 grudnia 20121 r. trzech braci zostało przyjętych do grona ministrantów.

Przegląd wydarzeń od początku 2021 r.

WIENIEC ADWENTOWY, ŚWIECA ROTATNIA ... A W TYM ROKU DODATKOWY, WYMOWNY SYMBOL - MATKA BOŻA ADORUJĄCA SYNA W SWOIM ŁONIE

Dwóch nowych ministrantów zostało przyjętych do wspólnoty ministranckiej w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 XI 2020 r.

Dnia 14 X 2020 r. odbyła się uroczysta intronizacja pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Rekolekcje intronizacyjne od niedzieli 11 X prowadził O. Waldemar Sojka, Redemptorysta. Akt intronizacji czytały różne delegacje, najpierw kapłani, potem prawnicy, ludzie kultury i sztuki, pracownicy służby zdrowia, samorządowcy, członkowie wspólnot odnowy Kościoła, młodzież, a na koniec członkowie Wspólnoty dla Intronizacji z naszej parafii

W niedzielę, 27 IX 2020r. gościł u nas zwierzchnik zwierzchnistwa w Polsce Zakonu Rycerskiego Grobu Pańskiego w Jeruzalem J.E. Józef Dąbrowski

W poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Ks. Arcybiskup odwiedził rodziny naszej parafii po kolędzie. Było zaskoczenie, była radość, a nawet wzruszenie.

NA ZAKOŃCZENIE TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, W ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA W NASZYM KOŚCIELE ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE EKUMENICZNE. MSZY ŚWIĘTEJ PRZEWODNICZYŁ J.E. ABP TADEUSZ WOJDA, SŁOWO BOŻE WYGŁOSIŁ J.E. JAKUB, PRAWOSŁAWNY ARCYBISKUP BIAŁOSTOCKI I GDAŃSKI. W SPOTKANIU UCZESTNICZYLI PRZEDSTAWICIELE RÓŻNYCH WYZNAŃ CHRZEŚCIJAŃSKICH

W dniach 18-20 XI 2019 r. odbyły się w naszym kościele rekolekcje W MOCY DUCHA BOŻEGO. Była to okazja do zjednoczenia we wspólnej modlitwie i słuchania słowa Bożego.

W sobotę, 5 października autokarem pojechała delegacja Kół Żywego różańca na Dzień Skupienia do Matki Bożej Różanostockiej.

PROGRAM ROCZNY DLA KL. III

Przed naszym kościołem zakwitły przepiękne kwiaty i całe pole słoneczników

Otrzymaliśmy bezpłatnie terminal do wpłat bezgotówkowych. Umożliwi to dokonywanie wszelkich wpłat na konto parafii.

W połowie czerwca 2019 r. w naszej parafii po raz kolejny odbył się kurs NOWE ŻYCIE, prowadzony przez BIAŁOSTOCKĄ SZKOŁĘ NOWEJ EWANGELIZACJI. Na fotografii uczestnicy kursu po Mszy Świętej wraz z Ks. Wojciechem Rogowskim

We środę, 12 czerwca 2019 r. zostały pobłogosławione w naszym kościele parafialnym medaliony ku czci trzech błogosławionych kapłanów męczenników z Berezwecza. Warto przypomnieć ic życiorysy. Zapraszamy do lektury artykułu, autorstwa Księdza Profesora Tadeusza Krahela,

Zapraszamy na koncert po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 w niedzielę 16 VI 2019 r.

W poniedziałek, 13 maja 2019r. modliliśmy się razem z Maryją.

To był czas radosnego uwielbienia we wspólnocie Kościoła. Msze Święte, koncerty, adoracja Najświętszego Sakramentu, agapa przy stole na plebanii. ALLELUJA!!!

Liturgii MĘKI PAŃSKIEJ przewodniczył ks. Wojciech Rogowski. W liturgii uczestniczyli członkowie ZAKONU GROBU PAŃSKIEGO. Wśród nich był ks. dr Wojciech Michniewicz, biblista, profesor Wyższego Seminarium w Białymstoku. Po skończonej liturgii rozpoczęła się adoracja w Grobie Pańskim. Można było również skorzystać z sakramentu Pokuty w ramach NOCY KONFESJONAŁÓW.

Liturgii przewodniczył Ks. Piotr Zimnoch, który w trakcie Mszy Świętej umył nogi 9 bezdomnym i 3 naszym parafianom. Po Mszy Świętej rozpoczęła sie adoracja w Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy)

Po uroczystej kolacji, która odbyła się tydzień temu dziś pierwsze "klasyczne" spotkanie z wykładem KIM JEST JEZUS i małymi grupami. Godne zauważenia jest to, że na ALFĘ zapisał się kapłan katolicki jako uczestnik. Mamy nadzieję, że ks. Wojciech po zapoznaniu się z ta metodą ewangelizacji zastosuje ją w innych parafiach.

Ruszyła pierwsza edycja w naszej parafii!!! Można dołączyć jeszcze do końca marca!!! W niedzielę o godz. 15.30 w domu parafialnym. Zapraszamy!!!

W pomieszczeniach duszpasterskich w piwnicy naszej plebanii trwają prace wykończeniowe. To tych prac został wypożyczony specjalny agregat.

We pierwszy czwartek Wielkiego Postu 2019 przeniesiono stacje do bocznych naw kościola.

NA NASZYM PARKINGU POJAWIŁ SIĘ CIEKAWY GOŚĆ

W niedzielę 3 lutego 2019 r. wystąpił chór z Mińska na Białorusi z repertuarem patriotycznym i śpiewał w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30. Członkowie chóru skorzystali też z gościny na plebanii.

Kapłani z naszej parafii komentują niedzielną Ewangelię w lutym w programie POD TWOJĄ OBRONĘ w TVP BIAŁYSTOK

KLĘCZNIKI DO KAPLICY ADORACJI.

MATERIAŁY NA KURS ALFA. JESZCZE CIEPŁE!!!

Udostępnił Ks. Wojciech Rogowski

Niestety, ołtarz Matki Bożej zjadły korniki i trzeba było dokonać zmian. Wota zostały oczyszczone. Św. Jan Nepomucen będzie teraz strzegł konfesjonału - wszak jest patronem spowiedników i tajemnicy spowiedzi. Święty Józef awansował o jeden filar.

Jedna z naszych parafianek ma kolekcję folderów, które przez lata były rozdawane przed wizytą duszpasterską.

Od 1 stycznia 2019 r. proboszcsem naszej parafii jest ks. Jerzy Marcin Sokołowski

Dnia 1 stycznia 2018 roku w naszym kościele parafialnym odbyła się Msza Święta, w trakcie ktòrej ks. Wicedziekan Jan Hołodok wprowadził na urząd proboszcza Księdza Jerzego Marcina Sokołowskiego.

Powrót