UWAGA!!!

Prosimy o wpłatę do dnia 19.05.2024 r. (włącznie) kolejnej raty należności za Pielgrzymkę do Grecji w kwocie: 2.000 zł. za osobę w kancelarii parafialnej lub na konto: Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Białymstoku 15-565 Białystok ul. Stoczni Gdańskiej 69 Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Zaściankach 05 8060 0004 0841 1732 2000 0010 z dopiskiem: „Pielgrzymka do Grecji, Zmartwychwstanie". W przypadku wpłaty na konto proszę o informację do ks. Marcina.

Samolotowa PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji (9 DNI)

Termin: 16.09 – 24.09.2024 Cena pielgrzymki: 5490 zł.

WSZELKIE INFORMACJE I ZAPISY U KS. MARCINA (dyżur w kancelarii: środa, czwartek, godz. 8.00-9.00; 16.00-17.30; mail: ks.marcin.k@wp.pl; w innych dniach i godzinach po uzgodnieniu)

DZIEŃ 1 PRZYLOT

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 16.25 i wylot do Grecji o godz. 18.25. Przylot do Aten o godz. 21.55, odbiór bagaży i przejazd do hotelu w ok. Aten, nocleg (tego dnia bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2 ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer po tradycyjnej „dzielnicy bogów”- Plaka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 NAFPLIO – MYKENY – KORYNT

Śniadanie i przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Na koniec przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 DELFY – OSSIOS LUKAS

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 SALONIKI – DOLINA TEMBI

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale – kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”- opiekunki osób niewidomych i niedowidzących. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Po śniadaniu czas na relaks i plażowanie nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 VERIA – METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 TERMOPILE – PIREUS

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Termopile , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan. Krótka wizyta przy Gorących Wrotach, źródłach siarczanych znanych już w czasach antyku. Przejazd do Pireusu – największego portu greckiego i trzeciego pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Zobaczymy pasażerską część portu, gdzie kotwiczą promy liniowe i wielkie statki rejsowe – „pływające hotele”, a następnie część jachtową. Udamy się także znajdujące się w pobliżu wzgórze Kastella, z którego będzie można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę obejmującą Zatokę Sarońską. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 PRZYLĄDEK SOUNIO

Śniadanie i przejazd do przylądka Sounio. Czeka tu na nas piękny fotograficzny motyw, czyli ruiny świątyni Posejdona. Przylądek słynie także jako znakomity punkt widokowy na Morze Egejskiego i miejsce wspaniałych zachodów słońca. Transfer na lotnisko w Atenach, odprawa bagażowa o godz. 13.55, wylot powrotny z Aten o godz. 15.55, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 17.30, zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 16.09 – 24.09.2024 Cena pielgrzymki: 5490 zł.

Zapewniamy:

Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagaż. 23 kg + bagaż podręczny 8 kg

Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji

Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu

Opiekę i informację turystyczną pilota, oraz posługę kapłana

Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 20 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

Transferów Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia (dla chętnych możliwość wspólnego dojazdu na lotnisko i powrotu do Białegostoku).

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 170 EUR/ os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1360 zł

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

WSZELKIE INFORMACJE I ZAPISY U KS. MARCINA (dyżur w kancelarii: środa, czwartek, godz. 8.00-9.00; 16.00-17.30; mail: ks.marcin.k@wp.pl)