PRZYGOTOWANIE

TERMIN PIERWSZEJ KOMUNII 2024 r. to 12 maja, godz. 11.00 i 12.30.

Bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej (PRÓBY) 2024

Grupa I, Msza Święta komunijna: godz. 11.00

9.04; 16.04; 23. 04 – godz. 16.15

07.05; 08.05. – godz. 16.15

Grupa II, Msza Święta komunijna: godz. 12.30

19.04; 26.04 – godz. 16.00

06.05; 10.05 – godz. 16.00

SAKRAMENT SPOWIEDZI: 11.05.2024r. godz. 9.00

KATECHEZA PARAFIALNA  uczniów kl. III to spotkanie w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godz. 11.00 i bezpośrednio po niej. Zgłoszenie dziecka odbywa się poprzez formularz internetowy poniżej lub w zakładce FORMULARZE.  Dzieci w szkole przed katechetą zdają pytania katechizmowe formułę spowiedzi i otrzymują przed Komunią zaświadczenie o zdanym katechiźmie. NIEZALEŻNIE OD TEGO, W KTÓREJ SZKOLE DZIECKO SIĘ UCZY, JEŻELI ZAMIESZKUJE NA TERENIE NASZEJ PARAFII, POWINNO UCZESTNICZYĆ W KATECHEZIE PARAFIALNEJ W NASZYM KOŚCIELE. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA MA CHARAKTER RODZINNY I PARAFIALNY A NIE SZKOLNY. WG DEKRETU KSIĘDZA ARCYBISKUPA DZIECKO NIE POWINNO PRZYSTĘPOWAĆ DO KOMUNII Z KLASĄ TYLKO WE WŁASNEJ PARAFII. Spotkania w parafii mają charakter duszpasterski i wspólnototwórczy.  W październiku planowane jest poświęcenie różańców, które Państwo sami zakupują dziecku, w listopadzie odbędzie się błogosławieństwo książeczek do nabożeństwa, które będą zakupione przez parafię, w grudniu poświęcenie medalików...   PRZYPOMINAMY, ŻE PIERWSZYMI KATECHETAMI DLA SWOICH DZIECI SĄ RODZICE!   Informujemy, że ani kapłani ani katecheci nie prowadzą żadnych zbiórek pieniężnych na przygotowanie uroczystości. Spośród rodziców zostanie powołany komitet. Rodzice ustalą, jakie koszty będą musieli ponieść ( książeczki do nabożeństwa, dekoracje kwiatowe, dar ołtarza, pamiątki I Komunii Świętej itp). Kapłanem odpowiedzialnym za przygotowanie do I Komunii Świętej jest Ks. Marcin Kuczyński.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2024

PROSIMY WPISAĆ DANE SWEGO DZIECKA. METRYKĘ CHRZTU MOŻNA PRZESŁAĆ MAILEM na Zmartwychwstanie@archibial.pl (wystarczy fotografia metryki), przekazać przez katechetę lub dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej.

IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

DATA URODZENIA