PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

9 maja 2021 roku.

„Ja jestem drogą i prawdą i życiem” J 14,6b

Pod tym hasłem, już za tydzień, rozpoczniemy cykl spotkań przybliżających nas do tajemnicy Boga obecnego w życiu współczesnego człowieka i przygotowujących do radosnego przeżycia komunii z Jezusem w naszych rodzinach.

Spotkania będą prowadzone przy współudziale MAŁŻEŃSKIEJ WSPÓLNOTY ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM działającej przy par. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

Zawiadamiamy, że w związku z rozwijającą się pandemią i oznaczeniem „strefy czerwonej” w powiecie białostockim postanowiliśmy, dla PAŃSTWA bezpieczeństwa, dostosować miejsce i czas naszego spotkania.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w dniu 11 października 2020 r. o godz. 14.00

Plan spotkania:

1.    1.   Zawiązanie wspólnoty i konferencja dla rodziców oraz zajęcia dla dzieci

2.    2.   Uroczysta Eucharystia

3.    3.   Sprawy organizacyjne

- planowana ilość grup komunijnych w 2021 roku z uwzględnieniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych

- powołanie komitetu rodziców odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości kościelnych

- propozycje dotyczące: strojów komunijnych, dekoracji, pamiątek, zdjęć oraz filmowania podczas I Komunii Świętej

- sprawy różne

Na spotkanie przynosimy poświęcone Różańce.

Planowany czas spotkania ok. 2,5 godz.

Mamy nadzieję, że ognisko z kiełbaskami chociaż się odwlecze, to całkiem nie uciecze 😊

Z kapłańskim pozdrowieniem ks. Jerzy Kolnier

Pierwszy krok za nami.

Z radością i nadzieją rozpoczynamy przygotowanie naszych rodzin do Pierwszej Komunii Świętej.

Z radością, bo to "Rok Wielkiej Przygody", wchodzimy w tajemnice naszej wiary.

Z nadzieją, że uda się nam zrealizować plan i wszyscy w zdrowiu i w pełni sił przeżyjemy radość Komunii w naszych rodzinach.

Bardzo dziękuję za wasz udział w dzisiejszym spotkaniu. ks. Jerzy Kolnier

Królowo Różańca świętego... Królowo Rodzin... módl się za nami.

Dziękujemy Bogu za takich rodziców.

Nasze pierwsze spotkanie 27.09.2020 godz. 11.00

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej chcemy zacząć od wspólnej modlitwy.

Niech będzie to niedzielna Msza Święta w rodzinnym gronie.

Bardzo prosimy, aby Rodzice przynieśli do kościoła przez siebie zakupione Różańce.

Po uroczystym poświęceniu ofiarujecie je własnym dzieciom.

Niech służą nam do modlitwy, abyśmy razem z Maryją czekali na spotkanie z Jezusem.

Pod opieką Maryi codziennie wyruszamy. Trzymamy się Mamy!

PIERWSZA KOMUNIA 9 maja 2021

Wypełniając poniższy formularz wyrażacie Państwo wolę aby wasze dziecko przyjęło Pierwszą Komunię Świętą w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w dniu 9 maja 2021 roku. Dopiero po sprawdzeniu danych i zatwierdzeniu przez ks. Proboszcza, Państwa dziecko zostanie wpisane na "Listę dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w parafii Zmartwychwstania Pańskiego". O tej decyzji zostaniecie Państwo powiadomieni w najbliższym czasie drogą mailową. Uzyskane w ten sposób dane będą przetwarzane przez Parafię Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku tylko w celu przygotowania dzieci do przyjęcia sakramentów świętych.

Imię i Nazwisko dziecka

Data i miejsce urodzenia dziecka

Parafia chrztu dziecka

Adres zamieszkania