wykaz niezbędnych dokumentów i harmonogram przygotowań

• metryka chrztu
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej
  • w przypadku osób starszych - świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej
  • zaświadczenie o ukończeniu przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  1. Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbywa się zgodnie z wytycznymi Komisji Episkopatu Polski i zarządzeniem ks. Abp Tadeusza Wojdy w parafii zamieszkania i w szkole.
  2. Spotkania w kościele dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania zamieszkałej na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbywają się w niedzielę  po Mszy Świętej o godz. 12.30: w II niedzielę miesiąca -uczniowie kl. VI, w III niedzielę miesiąca - uczniowie kl. VII i VIII (katecheza parafialna po bierzmowaniu)

Bierzmowanie 2020

Uczniowie kl. VI sp.

1.Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbywa się zgodnie z wytycznymi Komisji Episkopatu Polski i zarządzeniem ks. Abp Tadeusza Wojdy w parafii zamieszkania i w szkole.

2.Spotkania w kościele dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania zamieszkałej na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbywają się w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 12.30, czyli:

13.10.2019r. – Msza św. i spotkanie.

10.11.2019r. – Msza św. i spotkanie.

08.12.2019r. – Msza św. i spotkanie.

12.01.2020r. – Msza św. i spotkanie.

09.02.2020r. – Msza św. i spotkanie.

08.03.2020r. – Msza św. i spotkanie.

10.05.2020r. – Msza św. i spotkanie.

14.06.2020r. – Msza św. i spotkanie.

3.W razie pytań prosimy o kontakt z:

- ks. Sławomirem Laskowski

- p. Ewą Bielonko

- p. Agnieszką Walendziuk

- p. Agnieszką Samul

- p. Agnieszką Więckowską

Uczniowie kl. VII i VIII sp.

2.Spotkania w kościele dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania zamieszkałej na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.30, czyli:

20.10.2019r. – Msza św. i spotkanie.

17.11.2019r. – Msza św. i spotkanie.

15.12.2019r. – Msza św. i spotkanie.

16.02.2020r. – Msza św. i spotkanie.

15.03.2020r. – Msza św. i spotkanie.

19.04.2020r. – Msza św. i spotkanie.

17.05.2020r. – Msza św. i spotkanie.

3.W razie pytań prosimy o kontakt z:

- ks. Sławomirem Laskowskim

- p. Teresą Rzepnicką

- p. Agnieszką Samul

- p. Agnieszką Więckowską

* Kolejne spotkania będą wyznaczone i podane w terminie późniejszym.

- Przypominamy uczniom kl. VII i VIII, że do grudniowego spotkania trzeba dostarczyć katechetom lub ks. Sławomirowi metryki chrztu, z kościoła w którym dziecko było ochrzczone. Osoby, które były ochrzczone w parafii Zmartwychwstania Pańskiego nie przynoszą metryk.

- Prosimy o przyniesienie do grudniowego spotkania zaświadczenia o ukończeniu przygotowania do sakramentu bierzmowania i uczestnictwie w szkolnej katechezie.

- Przypominamy o systematycznym zbieraniu wpisów do Dzienniczka Kandydata do Bierzmowania.

Sakrament Bierzmowania w parafii Zmartwychwstania Pańskiego
odbędzie się 30.05.2020r.