OSTATNIA MSZA ŚWIĘTA  NIEDZIELNA W MIEŚCIE o godz. 20.00 będzie sprawowana w dolnym kościele (ORATORIUM ŚW. O. PIO)  do końca czerwca 2021 r.

Jesteś kandydatem do Bierzmowania? Zobacz list Arcybiskupa (artykuł na dole).

Zapraszamy na transmisje internetowe Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 na YOUTUBE - kanał  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

DO PARAFII PRZYNALEŻĄ WSZYSCY KATOLICY ZAMIESZKALI NA JEJ TERENIE. Wyjątek stanowią tylko wojskowi z rodzinami, którzy wybrali przynależność do parafii personalnej (wojskowej). Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium parafii. Dlatego w zwykłej sytuacji, wszelkie formalności dotyczące udzielania sakramentów chrztu, I Komunii św., bierzmowania, małżeństwa oraz celebracji pogrzebu katolickiego są prowadzone zgodnie z przepisami Prawa Kanoniczego czyli wg zamieszkania w parafii.

Stąd bardzo ważna jest obecność wiernych podczas wizyty duszpasterskiej, jako potwierdzenie przebywania na terytorium parafii.Dobrym obyczajem jest, że nowi mieszkańcy naszej parafii zgłaszają w kancelarii fakt swojego zamieszkania. Można to uczynić również przez formularz na stronie intermetowej.

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I