WSZELKIE INFORMACJE W ZAKŁADCE OBOK, PO LEWEJ STRONIE. TAM RÓWNIEŻ MOŻNA ZAREJESTROWAĆ DZIECKO NA I KOMUNIĘ  na 2023 rok. Katecheza parafialna dla dzieci odbywa się po Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00. Uczniowie kl. I - w I niedzielę miesiąca, kl. II w II niedzielę, a III w III.

PRZYPOMINAMY, ŻE W NASZEJ PARAFII I KOMUNIA ŚWIĘTA  JEST CO ROKU W II NIEDZIELĘ MAJA o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 (godzina jest uzgadniana na pierwszym spotkaniu formacyjnym w kościele) W 2023 r. jest to dzień 14 maja.

Zapraszamy na transmisje internetowe Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.30 na YOUTUBE - kanał  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE. Transmisja jest przeznaczona dla osób chorych i tych, którzy z ważnych powodów nie mogą przyjść na Mszę Świętą.

DO PARAFII PRZYNALEŻĄ WSZYSCY KATOLICY ZAMIESZKALI NA JEJ TERENIE. Wyjątek stanowią tylko wojskowi z rodzinami, którzy wybrali przynależność do parafii personalnej (wojskowej). Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium parafii. Dlatego w zwykłej sytuacji, wszelkie formalności dotyczące udzielania sakramentów chrztu, I Komunii św., bierzmowania, małżeństwa oraz celebracji pogrzebu katolickiego są prowadzone zgodnie z przepisami Prawa Kanoniczego czyli wg zamieszkania w parafii.

Stąd bardzo ważna jest obecność wiernych podczas wizyty duszpasterskiej, jako potwierdzenie przebywania na terytorium parafii.Dobrym obyczajem jest, że nowi mieszkańcy naszej parafii zgłaszają w kancelarii fakt swojego zamieszkania. Można to uczynić również przez formularz na stronie intermetowej.

TRWAJĄ ZAPISY NA LISTĘ ADORACYJNĄ W RAMACH WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - ZAKŁADKA Z LEWEJ STRONY. POTRZEBA 168 OSÓB ( 7 dni x 24 godziny). Adoracja wieczysta POLEGA NA TYM, ŻE ZAPISUJEMY SIĘ NA KONKRETNĄ GODZINĘ RAZ W TYGODNIU I TRZYMAMY SIĘ TEGO TERMINU, ADORUJĄC CO TYDZIEŃ O TEJ SAMEJ PORZE. JEŻELI KTOŚ CHCE  ZREZYGNOWAĆ Z ADORACJI NA STAŁE , POWINIEN NAS O TYM POINFORMOWAĆ, ŻEBY KTOŚ INNY ZAPISAŁ SIĘ NA TĘ GODZINĘ. JEŻELI KTOŚ NIE MOŻE PRZYJŚĆ Z POWODU CHOROBY LUB INNEJ WAŻNEJ PRZYCZYNY, STARA SIĘ ZAŁATWIĆ ZASTĘPSTWO NA SWOJĄ GODZINĘ. KAPLICA JEST OTWARTA PRZEZ CAŁY CZAS. POMIESZCZENIE JEST MONITOROWANE. WCHODZĄC DO NIEGO ZGADZAMY SIĘ NA FILMOWANIE I ZAPIS NASZEJ OBECNOŚCI NA URZĄDZENIU REJESTRACYJNYM.

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II