II NIEDZIELA ZWYKŁA ,   19-01-2020 

 

1.Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary, składane na potrzeby parafii przy okazji kolędy. W minionym tygodniu  zostało wymienione oświetlenie w kościele na bardziej energooszczędne. Zostały również ustawione kolejne ławki, które różnią się konstrukcją od poprzednich, ponieważ zostały uwzględnione uwagi ich użytkowników. Umowa z wykonawcą zakłada, że  ławki mają być instalowane co pół roku przez 3 lata, także następnej partii możemy się spodziewać koło wakacji. 

2.Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W najbliższą sobotę, 25 stycznia w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo  z udziałem chrześcijan innych wyznań. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył           J.E. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Słowo Boże będzie głosił prawosławny Arcybiskub Jakub. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu ekumenicznym, a zwłaszcza Koła Żywego Różańca i inne wspólnoty modlitewne, istniejące w naszej parafii. 

3.Przy wyjściu z kościoła można nabyć gromnice. Dobrowolną ofiarę za świece składamy do skarbony przy prasie katolickiej.

4.W tym roku, w czasie wakacji planowane są 2 pielgrzymki autokarowe z naszej parafii: w dniach 7-15 lipca - pielgrzymka do Włoch, a w sierpniu do Medjugorie. Zapisy w kancelarii. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach rzy wyjściu z kościoła. Dzisiaj po Mszach  Świętych o godz. 11.00 i 12.30 jest  możliwość spotkania się z organizatorami pielgrzymek w kancelarii parafialnej.

5.Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na KURS NOWE ŻYCIE w naszym domu parafialnym w dniach 31 stycznia - 2 lutego  br. zapisy przez internet lub w biurze, znajdującym się w piwnicy naszej plebanii. 

6.Za tydzień Na wszystkich Mszach Świętych Słowo Boże będzie głosił                         ks. Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny czasopisma MIŁUJCIE SIĘ.                  Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się odoracja z rozważaniami Alicji Lenczewskiej - mistyczki naszych czasów. 

7.Z okazji rozpoczętych ferii zimowych życzymy wszystkim uczniom dobrego wypoczynku!

Święto CHRZTU PAŃSKIEGO, 12-01-2020

 

1.Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską przy ul. Swobodnej. Prosimy o złaszanie się nowych rodzin do naszej parafii. Mozna to uczynić przez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony  na naszej stronie internetowej.

2.W piątek będziemy obchodzili 23 DZIEŃ JUDAIZMU

3.W sobotę rozpoczniemy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. 

4.Dziś o godz. 19.00 w kaplicy naszego domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MIASTO NA GÓRZE. Zapraszamy do wspónego uwielbienia Pana Boga. 

5.W przyszłą niedzielę Słowo Boże w naszym kościele będzie głosił O. Atrur Pruś, redemptorysta, misjonarz z Rosji. Po każdej Mszy Świętej będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła pw. Św. Jana Pawła II. 

6.Za tydzień podczas  Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00 oraz po Mszy będzie grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa. 

Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza do 

uczestnictwa w cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała 

Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego 

beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Comiesięczne spotkania będą się 

odbywały w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji 

Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A i będą otwarte dla wszystkich 

zainteresowanych. Pierwsze z nich pt.//"Droga życia i świętości 

Kardynała Prymasa"//będzie miało miejsce w czwartek, 16 stycznia 2020 

roku, o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa 

Czaczkowska autorka biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i 

nauczyciel akademicki.

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM,  05-01-2020  

 

1.Jutro będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego.  Msze Święte bedą sprawiowane w porządku niedzielnym. W czasie  każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to również Dzień Misyjny Dzieci.                                       

Taca przeznaczona jest na misje święte;

2.Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku. Rozpoczęcie JUTRO  o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich.  

3.W następną niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego.                   Zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy jeszcze kolędy i pozostawiamy dekorację żłóbka. 

4.W przyszłą niedzielę ofiary na tacę bedą tradycyjnie przeznaczone na nasz parafialny fundusz remontowo-budowlany. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 zapraszamy uczniów kl. VI na spotkanie przed bierzmowaniem.

5.W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 dbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym dla małżonków po rekolekcjach ewangelizacyjnych. Zapraszamy do domu parafialnego.

6.Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, a także na plakatach przy wyjściu z kościoła. 

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Wincentego, diakona i męcz. albo wsp. św. Wincentego Pallottiego, prezb.