XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 2020 r.

1.Jutro przypada Święto Świętego Mateusza, Ap. i Ew., we środę Wspomnienie Świętego O. Pio. 

2.W najbliższa sobotę w czasie Mszy Świętej wieczornej w naszym kościele będzie śpiewaół chór SOLI DEO spod Poznania. Po Eucharystii chór wystąpi z  krótkim koncertem.  

3.W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii Błogosławionego Bartolo Longo, członka Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Jerozolimie, założyciela Sanktuarium Matki Bożej w Pompejach i  wielkiego  propagatora Nowenny Pompejańskiej. 

 4.   Do końca września można przez formularz, zamieszczony  na naszej stronie     

        internetowej parafii zapisywać dzieci, które w przyszłym roku przystąpią                                       

        do  I Komunii Świętej. Dotyczy to wszystkich dzieci, zamieszkałych na terenie naszej  

        parafii, niezależnie od tego w której szkole się uczą.

        Za tydzień zapraszamy te dzieci na Mszę Świętą o godz. 11.00 z własnymi różańcami,    

        które zostaną uroczyście poświęcone.  Naszej stronie internetowej parafii znajduje się  

        zakładka   "I KOMUNIA ŚWIĘTA 2021", na której są umieszczane informacje na temat  

        przygotowania do I Komunii w naszej wspólnocie parafialnej.

 5.  Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla  uczniów kl. VI,  

         pragnących przygotować się do Bierzmowania.  Zapraszamy również rodziców.

         Za tydzień o tej samej porze odbędzie się próba przed Bierzmowaniem.                      

         Obecność kandydatów obowiązkowa. 

 6.  Rozpoczęliśmy remont schodów do naszej świątyni parafialnej. Bóg zapłać za wszelkie  

         ofiary składane na ten cel. 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na nasz parafialny fundusz remontowo-budowlany.

2.Po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszki na uczelnie katolickie.

3.Jutro będziemy obchodzili ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Jest to również 73 rocznica urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele parafialnym. Po Mszy Świętej wieczornej odbędą się modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego Męczennika.

4.We wtorek, 15 IX przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

5.W piątek, 18 IX będziemy obchodzili ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI, PATRONA POLSKI, a także patrona ministrantów. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o byłym proboszczu naszej parafii Ks. Stanisławie Hołodoku, który będzie obchodził Swoje imienimy. 

6.W sobotę, 19 IX odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Lipska, Różanegostoku, Sokółki... Będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej, która oddała życie za swoją synową i wnuka. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. 

7.Do końca września można przez formularz, zamieszczony  na naszej stronie internetowej parafii zapisywać dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Dotyczy to wszystkich dzieci, zamieszkałych na terenie naszej parafii, niezależnie od tego w której szkole sie uczą.

8.Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z młodzieżą, która w tym roku (4 X) przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele (uczniowie kl. VIII i klas  ponadpodstawowych)

9.Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy uczniów kl. VI, pragnących przygotować się do Bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy również rodziców. 

10.Dziś po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się PROCESJA FATIMSKA. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Możemy zabrać ze sobą lampiony. 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Ukazał się wrześniowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA, poświęcony  Błogosławionemu Księdzu Michałowi Sopoćce. W czasopismie znajdziemy pytę ze wspomnieniami Ks. Michała, czytanymi przez znanego aktora Adama Woronowicza, pochodzacego z Białegostoku.  Zachęcamy do nabycia naszego diecezjalnego miesięcznika. 

2.W najbliższy wtorek, 8 IX będziemy obchodzili ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. 

3.Za tydzień na godz. 12.30 na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów kl. VIII i  klas pierszych  szkół ponadpodstawowych, przygotowujących  się do bierzmowania w naszej parafii. 

4.Prosimy uczniów kl. VI, którzy chcą przystąpić do bierzmowania na wiosnę przyszłego roku, aby zgłaszali się do swoich katechetów w SP nr 45. Młodzież zamieszkała na terenie naszej parafii, ucząca się w innych szkołach niech zgłasza    się bezpośrednio do ks. Sławomira. 

5.W przyszła niedzielę odbedzie się zbiórka do puszki na uczelnie katolickie.

6.Rozpoczęły się prace, związane z zabezpieczeniem wejścia do naszego kościoła i remontem schodów. Bardzo dziękujemy za ofiary, składane na pokrycie kosztów    tych prac. Za tydzień taca ze Mszy Świętych będzie przeznaczona jak zwykle       w II niedzielę miesiąca na nasz fundusz remontowo-budowlany.

7.W  minionym tygodniu zostało odnowione wnętrze naszej kaplicy wieczystej adoracji. Zapraszamy do wpisywania się na listę adoracyjną poprzez formularz internetowy, zamieszczony na naszej stronie parafialnej www.zp.parafia.info.pl. 

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokartową do Lipska, do relikwiii bł Marianny Biernackie, Patronki teściowych, synowych i rodzin. Pielgrzymka odbędzie się dnia 19 IX. Szczegóły w zakrystii. 

Święta

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Polecamy strony