WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE, 24-05-2020

 1.W tym tygodniu zapraszamy jeszcze na NABOŻEŃSTWA MAJOWE. połączone z NOWENNĄ do Ducha Świętego od poniedziałku do soboty  o godz. 17.40 (po różańcu). W piątek na godz.19.00. zapraszamy na nabożeństwo majowe i nowennę młodzież. 

2.We wtorek, 26 maja będziemy obchodzili wspomnienie Świętego Filipa Neri. Jest to święto patronalne Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która ma swoją siedzibę na terenie naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00 wszystkich związanych  z tym duchowym dziełem.  Jest to również DZIEŃ MATKI. Módlmy się na nasze kochane mamy, aby  żyjącym na tym świecie Pan Bóg dał potrzebne łaski, a te, które już odeszły do wieczności przyjął do Swego Królestwa. 

3.W sobotę  o godz. 18.00 rozpocznie się Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Będzie to rozbudowana Liturgia Eucharystyczna z 5 czytaniami mszalnymi na wzór Wigiilii Paschalnej. W szczególny sposób zapraszamy na to czuwanie wspólnoty modlitewne, istniejące w naszej parafii. 

4.W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili za tydzień można będzie uzyskać ODPUST ZUPEŁNY za odmówienie lub odśpiewanie  hymnu O, STWORZYCIELU, DUCHU, PRZYJDŹ.

5.W związku z tym, że kończy się okres wielkanocny zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W najbliższych dniach (poniedziałek, wtorek i środę) będziemy modlili się  o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

2.W piątek 22 maja rozpoczniemy NOWENNĘ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Nowenna  będzie połączona z nabożeństwem majowym (w dni powszednie przed Mszą Świętą wieczorną, a w niedzielę po  Mszy Świętej o godz. 9.30). Za udział  w nowennie można zyskać odpust zupełny. 

3.Za tydzień będziemy obchodzili UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.  Będzie to również Dzień modlitw za Kościół prześladowany  w Chinach. 

4. W związku z nowymi przepisami, dotyczącymi  dopuszczalnej ilości  osób mogących brać udział w nabożeństwach  informujemy, że w naszej świątyni może przebywać jednorazowo 120 osób. Gdyby ta liczba została przekroczona,  Msza Święta będzie sprawowana również w dolnym kościele.  

5.Jutro będziemy obchodzili 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.  Z tej okazji zachęcamy do umieszczania dekoracji za zewnątrz naszych mieszkań.      

   Być może warto też powrócić do pięknej tradycji udekorowania Alei Jana Pawła II, która znajduje się na terenie naszej parafii. 

6.Dzisiaj  o godz. 19.00 w naszego kościoła będzie transmitowany koncert

W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II. Można będzie posłuchać koncertu na żywo, lub obejrzeć na FACEBOOKU. SZUKAJMY WYDARZENIA:

 „Koncert Online Gramy dla Polski i Polaków”.

 Wystąpią: Małgorzata Trojanowska - sopran i Sylwester Trojanowski - organy.

Święta

Czwartek, VII Tydzień Wielkanocny
Rok A, II
Dzień Powszedni

Polecamy strony