I NIEDZIELA ADWENTU

1.W ADWENCIE zapraszamy na RORATY we środy i soboty o godz. 6.30. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach od 18 do 20 grudnia.   

2.Przy wyjściu z kościoła  można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece CARITAS w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM 

3.Jutro będziemy obchodzili święto św. Andrzeja Apostoła.

4.W I piątek miesiąca od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. 

5.W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 odbędzie się medytacja biblijna i różaniec.

6.W I Niedzielę grudnia zapraszamy na Różaniec o godz. 8.30.

7.W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszki jako pomoc katolikom za naszą wschodnia granicą.

8.Do dnia 27 XII br. utrzymany zostaje w naszym kościele limit 80 osób uczestniczących w liturgii. Z chwilą przekroczenia tego limitu osoby przychodzące  na Mszę Świętą będą kierowane do dolnego kościoła. Prosimy również o zachowanie dystansu, zakrywania ust i nosa i zapraszamy do dezynfekcji. 

9.Bóg zapłać za wszelkie ofiary, wpłacane na nasz fundusz remontowo-budowlany. W ubiegłym tygodniu wykonano zabezpieczenie przed opadającym tynkiem z tyłu kościoła. Wykonano również wygłuszenie drzwi między oratorium św. O. Pio              a kaplicą adarocji. Jak zapewnie już wielu zauważyło do bocznych kaplic przestawione zostały konfesjonały. Prosimy zwrócić uwagę na to, że konfesjonały są dwustronne, a zatem możemy ustawiać się do spowiedzi w dwóch kolejkach. Pomoże to uniknąć wady kręgosłupa naszym spowiednikom!

10.Pozdrawiamy wszystkich chorych i pozostających na kwarantannie i zapewniamy   o naszej modlitwie. Wszystkim uczestniczącym we Mszy Świętej w kościele jak i poprzez transmisję internetową życzymy owocnego przeżycia Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22-11-2020

1.Dziś przypada święto patronalne wszystkich osób odpowiedzialnych za muzykę kościelną. Ich patronką jest Święta Cecylia, Dziewica i Męczennica. Składamy serdeczne życzenia Panu Organiście oraz osobom, które prowadzą schole    i wszystkim śpiewakom oraz instrumentalistom. Dziękujemy za Waszą posługę w czasie liturgii i podczas  spotkań modlitewnych. Jednocześnie zachęcamy osoby obdarzone talentem śpiewu, aby chętnie śpiewały psalm responsoryjny w czasie Mszy Świętych. 

2.Za tydzień rozpoczniemy ADWENT - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.  

3.Bóg zapłać za wszelkie ofiary , składane na pokrycie kosztów naszych, parafialnych inwestycji. Obecnie wykonywane są zadaszenia z tyłu kościoła, zabezpieczające  przed opadającym tynkiem z elewacji. Wymieniane jest również oświetlenie w dolnym kościele. Powstaje tam oratorium św. O. Pio, gdzie będą się odbywały spotkania duszpasterskie, projekcje filmów i sztuki teatralne. Realizujemy ten projekt razem z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji, która mieści się na  terenie naszej parafii. 

Święta

Poniedziałek,
Rok B, I
Święto św. Andrzeja, apostoła

Polecamy strony