ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 19-05-2024

1.Dziś za odmówienie hymnu "O, STORZYCIELU, DUCHU, PRZYJDŹ" można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

2.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (uczniowie kl. VIII) rozpocznie się dziś Mszą Świętą o godz. 12.30.

3.Za tydzień, uroczystością TRÓJCY ŚWIĘTEJ KOŃCZY SIĘ CZAS komunii świętej wielkanocnej. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili.

4.Jutro będziemy obchodzili święto NMP Matki Kościoła.

5.Bierzmowanie naszej młodzieży odbedzie się we wtorek o godz. 18.00.

6.We środę kolejne nabożeństwo w plenerze! Zapraszamy jak zwykle dzieci i młodzież na rowerach, rolkach i hulajnogach. Prosimy, aby dzieci miały zapewnioną opiekę dorosłych.

7.We czwartek przypada święto JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

8.W piątek - wpomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

9.Z radością zawiadamiamy, że wczoraj 7 naszych ministrantów otrzymało promocję na funkcję CEREMONIARZA. Bardzo dziękujemy dotychczasowemu ceremoniarzowi - Panu Markowi Kawczyńskiemu, który pełnił tę funkcję i wychował swoich następców.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 12-05-2024

1. Zapowiedzi.

2.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont naszego kościoła.

3.NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO odprawiana będzie w tym tygodniu wraz z MABOŻEŃSTWEM MAJOWYM o godz. 17.40. We środę zapraszamy dzieci i młodzież na NABOŻEŃSTWO MAJOWE W PLENERZE. Tym razem wyruszymy o 18.50 spod kościoła na rowerach, hulajnogach i rolkach do kościoła św. Faustyny. W ogródku za kościołem można będzie skorzystać z ogniska o ile ktoś weźmie ze sobą coś do pieczenia.

4.PROCESJA FATIMSKA - jutro po wieczornej Eucharystii.

5.We wtorek będziemy obchodzili święto św. Macieja, Apostoła, a we czwartek św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona Polski.

6.We czwartek wspólnota PŁOMIEŃ JAHWE zaprasza na spotkanie modlitewne po Mszy Świętej wieczornej.

7.DZIEŃ SKUPIENIA przed BIERZMOWANIEM rozpocznie się w sobotę od godz. 9.00 .  Obecność kandydatów obowiązkowa. BIERZMOWANIE odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 18.00.

8.WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO w sobotę o godz. 18.00 będzie miała formę rozbudowanej liturgii, zaś  godz. 21.00 w katedrze białostockiej odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego, na którą są zaproszeni wszyscy wierni, a zwłaszcza członkowie wspólnot modlitewnych.

9.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Zakończymy OKRES WIELKANOCNY. Przypominamy o kończącym się czasie Komunii Świętej wielkanocnej.

10.Rocznicę I Komunii Świętej będziemy celebrowali w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Prosimy, aby uczniowie kl. IV przystąpili w tym tygodniu do spowiedzi. Przypominamy, że spowiadamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

11.Spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VIII odbędzie się za tydzień. Początek Mszą Świętą o godz. 12.30.

12.Dzieciom, które dziś przystępują do I Komunii Świętej życzymy wytrwania w łasce uświecającej i owocnego BIAŁEGO TYGODNIA.