I NIEDZIELA ADWENTU,  01-12-2019  

 

1.Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.30 Ks. Abp  Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki uroczyście otworzy i pobłogosławi BIAŁOSTOCKĄ SZKOŁĘ NOWEJ EWANGELIZACJI, która ma siedzibę w naszym domu parafialnym. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Ks. Kamilowi Dąbrowskiemu i wszystkim jego współpracownikom za wszelkie inicjatywy ewangelizacyjne, zwłaszcza          na terenie naszej parafii. 

2.Dziś w dolnym kościele odbędzie się premiera spektaklu pod tytułem MIŁOSIERDZIE. Zapraszamy o godz. 13.30 i 19.00. 

3.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

4.W następną niedzielę będziemy obchodzili  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to również dzień modlitwy i pomocy materialnej  Kościołoi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej  będą zbierane ofiary               do puszki na ten cel. 

5.W przyszłą niedzielę zapraszamy na katechezę parafialną dzieci kl. II                  po Mszy Świętej o godz. 11.00 i młodzież kl. VI po Mszy Świętej o godz. 12.30                                              

6.Tradycyjnie, jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary na tacę za tydzień           będą przeznaczone na nasz parafialny fundusz remontowo-budowlany.            Tym razem prosimy o wsparcie remontu pomieszczenia, które będzie przeznaczone na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI.                     Przypominamy, że do momentu oddania do użytku kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszym kościele codziennie                   od godz. 17.00  do godz. 18.00.

7.W I piątek miesiąca przed południem odwiedzimy chorych w ich domach.  

8.W ADWENCIE zapraszamy na RORATY we środy i soboty o godz. 6.30.            Po roratach zapraszamy do naszego domu parafialnego na ŚNIADANIE. 

9.Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia będą zbierane dary żywnościowe, które można składać w kościele  przy ołtarzu Matki Bożej.            Będą również rozprowadzane świece CARITAS w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. 

10. Zachecamy do lektury zasopism katolickich. Jest do nabycia najnowszy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA oraz  GOŚCIA NIEDZIELNEGO z bardzo ciekawymy tekstami o ADWENCIE. 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA,  24-11-2019  

 

 

1.Dziś można zyskać odpust zupełny za odmówienie   AKTU ODDANIA  RODZAJU LUDZKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA. Dlatego za chwilę odbędzie się nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa  z Aktem Oddania. 

2.W związku z tym, że nie ma odpowiedniej ilości osób  chętnych do dyżurów, WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w naszym kościele  od jutra będzie się odbywała codziennie od godz. 17.00 do 18.00. Mamy nadzieję, że  w niedalekiej przyszłosci zostanie do tego celu zaadoptowana kaplica adoracji z  oddzielnym wejściem tam,  gdzie kiedyś mieściła się kancelaria parafialna. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, składane na remont tego pomieszczenia.

3.W Sobotę będziemy obchodzili ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO ANDRZEJA APOSTOŁA,      

4. W  przyszła niedzielę rozpoczniemy ADWENT - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Będzie to pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego.

Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne dzieci kl. I. 

5.Za tydzień Mszę Świętą o godz. 12.30 w naszym kościele będzie celebrował   Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Po Mszy Świętej nastąpi uroczyste otwarcie i błogosławieństwo nowej siedziby Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która od niedawna znajduje się w naszej parafii. 

6.Serdecznie zapraszamy na spektakl pod tytułem MIŁOSIERDZIE, który odbędzie się w naszym dolnym kościele  za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.30 oraz po   Mszy Świętej wieczornej. 

7.Dziś gościmy w naszej parafii siostry Terezjanki. Posłuchajmy świadectwa  Siostry Bonifacji, która pracuje na Ukrainie. 

Święta

Piątek, I Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Mikołaja, biskupa