Audycja o naszej parafii w RADIO "I"

https://radioi.pl/content/podcast/audio/radio_i-18_2158.mp3

Kalendarz wydarzeń parafialnych

W 2025 roku, w 10 rocznicę poświęcenia naszego kościoła czekają nas Misje.  Czym są MISJE ŚWIĘTE PARAFIALNE? To czas wsłuchania się w Słowo Boże, czas nawrócenia,   czas miłosierdzia i pokuty za grzechy.

 

To szansa na przemianę serca  i NOWE ŻYCIE.

 

Pierwszy etap przygotować to MODLITWA. Od niej wszystko się zaczyna. Potrzebna jest mobilizacja modlitewna, wołanie o moc Ducha Świętego, aby spłynęła na nas łaska Boża, bo jest ona konieczna do zbawienia. Własnymi siłami nic nie potrafimy uczynić.  Proszę, aby każdy z nas zastanowił się, jaką ofiarę duchową chciałby złożyć w intencji MISJI PARAFIALNYCH. Może to będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, może różaniec, koronka, litania… Przygotowaliśmy też specjalną modlitwę na tę okazję. Bardzo proszę, aby tę modlitwę odmawiano w rodzinach, we wspólnotach modlitewnych,  na zakończenie różańca i w czasie innych nabożeństw. W kościele i w kaplicy wieczystej adoracji będą wyłożone księgi duchowych postanowień, do którym będziemy mogli wpisać nasze zobowiązania.   Ze względu na RODO  nie ma potrzeby, aby podpisywać się imieniem  i nazwiskiem, wystarczą inicjały. Ważna jest duchowa mobilizacja i wzięcie odpowiedzialności nie tylko za swoje własne sprawy ale za cała naszą wspólnotę parafialną. Święta Teresa od Dzieciątka Jezus jest patronką Misji Świętych,  a nigdy na Misje nie wyjeżdżała.  Jej hasłem były słowa:  

 

 „W sercu Kościoła będę miłością”.

 

 Misjonarz przede wszystkim modli się za Misje,  a Pan Bóg spełnia Swoje dzieło.

Nie mamy jeszcze pomysłu, jak te MISJE będą przebiegały. Czekamy a pomysły, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie:

 „Jak dotrzeć z Ewangelią do wszystkich grup społecznych i wiekowych, zwłaszcza do młodzieży”. Mamy  nadzieję, że Duch Święty wskaże nam drogę i będziemy Mu posłuszni. 

WIADOMOŚCI

W zakładce KONTO BANKOWE można odnaleźć nr konta, które jest przeznaczone wyłącznie do wpłat za intencje mszalne, a także za śluby, chrzty i pogrzeby. W tytule wpłaty koniecznie należy zapisać datę i inne szczegóły.

Informujemy również, że w zakrystii i kancelarii arafialnej zamontowalismy terminale płatnicze, za pomocą których można składać ofiary na parafię, a także za intencje mszalne. 

Zapraszamy na transmisje internetowe Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9.30 na YOUTUBE - kanał  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE. Transmisja jest przeznaczona dla osób chorych i tych, którzy z ważnych powodów nie mogą przyjść na Mszę Świętą. 

DO PARAFII PRZYNALEŻĄ WSZYSCY KATOLICY ZAMIESZKALI NA JEJ TERENIE. Wyjątek stanowią tylko wojskowi z rodzinami, którzy wybrali przynależność do parafii personalnej (wojskowej). Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium parafii. Dlatego w zwykłej sytuacji, wszelkie formalności dotyczące udzielania sakramentów chrztu, I Komunii św., bierzmowania, małżeństwa oraz celebracji pogrzebu katolickiego są prowadzone zgodnie z przepisami Prawa Kanoniczego czyli wg zamieszkania w parafii.

Stąd bardzo ważna jest obecność wiernych podczas wizyty duszpasterskiej, jako potwierdzenie przebywania na terytorium parafii.Dobrym obyczajem jest, że nowi mieszkańcy naszej parafii zgłaszają w kancelarii fakt swojego zamieszkania. Można to uczynić również przez formularz na stronie intermetowej.

TRWAJĄ ZAPISY NA LISTĘ ADORACYJNĄ W RAMACH WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - ZAKŁADKA Z LEWEJ STRONY. POTRZEBA 168 OSÓB ( 7 dni x 24 godziny). Adoracja wieczysta POLEGA NA TYM, ŻE ZAPISUJEMY SIĘ NA KONKRETNĄ GODZINĘ RAZ W TYGODNIU I TRZYMAMY SIĘ TEGO TERMINU, ADORUJĄC CO TYDZIEŃ O TEJ SAMEJ PORZE. JEŻELI KTOŚ CHCE  ZREZYGNOWAĆ Z ADORACJI NA STAŁE , POWINIEN NAS O TYM POINFORMOWAĆ, ŻEBY KTOŚ INNY ZAPISAŁ SIĘ NA TĘ GODZINĘ. JEŻELI KTOŚ NIE MOŻE PRZYJŚĆ Z POWODU CHOROBY LUB INNEJ WAŻNEJ PRZYCZYNY, STARA SIĘ ZAŁATWIĆ ZASTĘPSTWO NA SWOJĄ GODZINĘ. KAPLICA JEST OTWARTA PRZEZ CAŁY CZAS. POMIESZCZENIE JEST MONITOROWANE. WCHODZĄC DO NIEGO ZGADZAMY SIĘ NA FILMOWANIE I ZAPIS NASZEJ OBECNOŚCI NA URZĄDZENIU REJESTRACYJNYM. 

JEŻELI CHCECIE PAŃSTWO ZGŁOSIĆ SIĘ DO PARAFII lub ZAPISAĆ SIĘ NA WIECZYSTĄ ADORACJĘ PROSIMY WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. ZNAJDUJE SIĘ ON PO LEWEJ STRONIE, W ZAKŁADCE FORMULARZE

Galeria zdjęć i artykuły

  REO